Rozłąka
powrót do forum 1 sezonu

Ten serial zbiera sporo negatywnych opinii (nie tylko na FilmWebie) bo zdaje się, że wiele osób spodziewało się czegoś podobnego do serialu "Mars", tylko bez stylizacji na dokument, lub nawet "Marsjanina" w odcinkach (w kwestii zgodności z faktami naukowymi). Tymczasem, to nie jest kino sci-fi! To jest dramat opowiadający historię grupy ludzi i ich rodzin. Statek kosmiczny stanowi tutaj tylko dekorację w opowieści o ludzkich pragnieniach, wyborach i cenie jaką muszą za nie ponosić. Dodam, że jest to historia całkiem dobrze zagrana, więc jak ktoś jest w stanie zaakceptować liczne niedociągnięcia scenariusza w kwestii podróży kosmicznych (a czasami wręcz absurdy), oraz lubi taki gatunek (dramat, nie sci-fi!), to na pewno serial jest warty polecenia.

Ja oceniam go 6/10 bo jako miłośnikowi kosmosu i sci-fi momentami było bardzo ciężko... ;-)


Na koniec, jeszcze jedna kwestia. Bawi mnie, że wytyka się tutaj Netflixowi nadmierną poprawność polityczną, bo w fabule są czarni, homoseksualiści i... niepełnosprawna dziewczynka :))) Tymczasem, mnie o wiele bardziej rzucała się w oczy nachalnie eksponowana "poprawność religijna". I tak, mamy tutaj kilka prawdziwych perełek z tym związanych (UWAGA! Spoiler alert!):

- Na pierwszą randkę-niespodziankę, amerykański nastolatek zaprasza swoją dziewczynę na.. Pasterkę! No tak, seems legit! :)))

- Światowej klasy botanik, naukowiec i astronauta stwierdza, że przyczyną dla której ostatnia roślinka na pokładzie statku nie uschła jest... boska interwencja, czyli cud! Ba, jest się o to gotowy zakładać! :D

- Ogólne przesłanie, czyli: Modlitwa jest dobra na wszystko - jako w kosmosie tak i na Ziemi. Amen! :)

ADi3ek

Mam podobne odczucia, jako "space drama" ten serial jest jak najbardziej ok. Jako science-fiction... no cóż. A odnośnie Twoich słów, serial w opisie ma "gatunek: Science-Fiction" więc tak należałoby go oceniać - stąd wiele negatywnych opinii. To tak jakbyś zamówił makaron a przywieźli Ci pizzę, też dobre ale nie jest to to, czego chciałeś ;)

IdiotOfSuburbia

bo tam jest dużo sci-fi nawet dla ludzi posiadających znikomą wiedzę nt jak działa kosmos itd :) Ale generalnie tak. Dramat, ale mi się podobał... A muzyka? Huh cudo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones