Rozłąka
powrót do forum 1 sezonu

Dla hejterów

ocenił(a) serial na 6

Jeśli w Polsce nawet seriale będziemy oceniać przez pryzmat własnych uprzedzeń, problemów, homofobii i ksenofobii to jak ten kraj ma kiedykolwiek być normalny? Ten serial nie miał na celu pokazywać pełnej emocji misji na Marsa, mnóstwa akcji, trudnych misji, wielkich awarii, ofiar i bohaterów jak większość produkcji o tej tematyce. Jak sam tytuł wskazuje serial to „Away”, czyli „Daleko”, lub jak zostało to jak zwykle nieudolnie przetłumaczone „Rozłąka”. Pokazuje on jak czują się ludzie, którzy zostali rozdzieleni z rodzinami, którzy mieli niedokończone sprawy i jak bardzo to wpływa na ich samopoczucie. Orientują się czego żałują, czego najbardziej im brakuje i bez czego nie mogą żyć. Ten serial opowiada bardziej o zwykłych bohaterach i ich życiach, a nie o misji ratującej świat. Poza tym, czego spodziewalibyśmy się po zwykłej misji na Marsa w XXI w.? Masy błędów, awarii, kosmitów i meteorytów? A co do wszystkich rasistowskich i homofobicznych komentarzy... co jest dziwnego w tym, że najpotężniejsze państwa tego świata wspólnie skonstruowały statek i dobrały do misji swoich obywateli? No oczywiście, lepiej jakby to Polska zbudowała statek w kształcie Jezuska, nazwała go „Heterolot” i w załodze umieściła pięciu Januszy. Błagam, w jakim Wy świecie żyjecie? Wstyd mi, że na forum, które ma oceniać filmy i seriale wkrada się polityka, poglądy polityczne i cała reszta rzeczy, które sprawiają, ze w tym kraju nie da się funkcjonować

ocenił(a) serial na 9
marti_no

Świetny serial, czekam na kolejne sezony.

ocenił(a) serial na 9
anotherearth

ja rowniez

ocenił(a) serial na 7
spaghetti32

brawo,typowe dla polaczków.

ocenił(a) serial na 6
spaghetti32

Ten serial nie jest taki zły, jak go niektórzy malują, ale nie jest też genialny. Ma swoje ewidentne wady, o których rozmawia się, słusznie, na forach dyskusyjnych. Widzę, że też te wady dostrzegasz.

Rasizm jest cechą wielu Polaków, więc czytając polskie fora ciężko nań nie trafić. Rasizm jest bez wątpienia "wizytówką" polskich forów internetowych, ale można go po części ignorować. Ludzie o korzeniach chłopskich mają dość specyficzne podejście do ludzi z innych kultury czy o innym kolorze skóry. Takie ksenofobiczne postawy występują w społecznościach prymitywniejszych i bardziej izolowanych. Polska wieś ma zdecydowanie swoją wschodnią specyfikę, bardzo przypomina kulturowo (i mentalnie) wieś ukraińską czy rosyjską. Ludzie ze wsi migrowali do miast, do dzielnic robotniczych, zasiedlali tzw. blokowiska, ale niektóre uwarunkowania kulturowe pozostały silne.

ocenił(a) serial na 8
per333

racja

spaghetti32

No i serial skasowany haha

spaghetti32

Typowy lewicowy miłośnik tolerancji na jednym wdechu obrażający myślących inaczej niż on.......

spaghetti32

Zastanów się najpierw czy hejt to to samo co krytyka. Właśnie odpalam ostatni odcinek i jeśli nie stanie się cud to ocenię tę szmirę na 2 lub 3. I nie jestem homofobem, ksenofobem, nacjonalistą, socjalistą ani żadnym innym chorym z nienawiści człowiekiem. Zwyczajnie ten film mi się nie podoba, a dlaczego, to napiszę w osobnym wątku na forum.

ocenił(a) serial na 2
spaghetti32

Normalny czyli jaki? Jak Kalifornia, jak Teksas, jak Meksyk, jak Kolumbia, jak Korea Północna, jak Rosja, jak Kongo? Co to znaczy normalny kraj?

pawelgol

Nie Polska ;)

ocenił(a) serial na 3
spaghetti32

Film bardzo nudny. Przebił w tym nawet moich faworytów "Stalkera" Tarkowskiego i "The limits of control" Jarmuscha. Do tych mam chociaż sentyment. Być może ta nuda miała w zamyśle pokazać monotonię lotu na Marsa??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones