PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856732}

Rozłąka

Away
6,2 4 902
oceny
6,2 10 1 4902
Rozłąka
powrót do forum serialu Rozłąka

Takich absurdów dawno nie widziałem. Autor scenariusz albo jest skończonym idiotą, albo za takich ma widzów:

- członkiem i dowódcą misja na marsa zostaje kobieta, której mąż choruje na zdiagnozowane naczyniaki mózgu, jak by było tego mało, zajmuje bardzo ważne stanowisko wśród inżynierów obsługujących misję.

- członkiem załogi zostaje astronauta z Ghany. Z całym szacunkiem dla wspaniałego narodu i pięknego kraju, ale żadne mocarstwo nie zaprosi na tak ważną misję, człowieka z obcego kraju, która ani nie przoduje w najlepszych uniwersytetach, ani nie ma wybitych osiągnieć naukowych czy chociażby zwyczajnie jej na to nie stać.

- kolejnym członkiem załogi jest przedstawiciel Chin. Tych samych Chin, które od kilku lat wraz z USA walczą o prymat panowania nad wschodnim Pacyfikiem, gdzie w każdej chwili jest możliwy wybuch III Wojny Światowej, tych samych Chin, które podczas 4 letniej prezydentura Trumpa, są tępione na każdym kroku, aby nie wyprzedziły zbyt szybko USA: technologicznie, finansowo i militarnie

- żona podczas podróży kosmicznej, organizuje mężowi operację na ziemi: wyznacza chirurgów, wysyła auto, wyjaśnia lekarzowi wszelkie zawiłości choroby męża

- jej mąż po przebyciu operacji mózgu, jeszcze z sali po operacyjnej dalej pracuje na stanowisku i aktywnie uczestniczy w prowadzeniu misji


Absurd totalny, ze względu na gigantyczne problemy, z jakim przyjdzie się zmierzyć rodzinie, nikt o zdrowych zmysłach nie obsadził, by tej kobiety w załodze, a co dopiero czynił jej dowódcą.

Autorzy nie mogli się zdecydować czy kręcić film o misji na marsa, czy s-f dla miłośniczek M jak Miłość.

Wszystko zakrapiane polityczną poprawnością, która może zemdlić nawet lewaków, zaś tzw. prawdziwych patriotów doprowadzić wręcz do poważnych zaburzeń psychicznych.

I to wszystko w pierwszym odcinku.

Film dla nikogo i o niczym. Po tym co zobaczyłem, nabrałem obrzydzenia do tego gatunku (niby SF), choć uwielbiam i przeczytałem praktycznie wszystko Harry Harrisona, Asimowa, Franka Herberta, Orsona Scotta. Jednak to, to jest totalnym upadkiem NETFLIXA.




purpura2

W punkt :), ale najważniejsze że lista priorytetów odhaczona:
1) kobieta jest dowódcą +
2) mamy murzyna i w dodatku żyda i uchodźcę z Ghany +++ (normalnie BINGO)
3) dziecko z zespołem Downa +
4) jest lesbijka +
5) zły Rosjanin (przynajmniej na początku, potem robi się lepszy) +
6) dwóch inwalidów na wózkach ++

na drugi sezon (jeśli nakręcą) zostaje:
1) gej
2) biały heteroseksualny antagonista - wujek "samo zło"
3) jakiś pro-trumpowski republikanin w roli idioty/ewentualnie wujka "samo zło"

ocenił(a) serial na 1
Xenonek

ad. 2. Czarni żydzi to tzw. Felaszowie, zamieszkują Etiopię - jednak większość została przewieziona do Izraela. Ale skąd mógł wiedzieć to ignorant, który pisał scenariusz.


Będzie drugi sezon, jest już zapowiedź.

A co do netflixa, można spodziewać się filmu:

- o wojnie secesyjnej, w której w roli uciskanych niewolników na plantacjach bawełny w Karolinie zobaczymy białych europejczyków, hindusów i eskimosów - oczywiście, bez charakteryzacji.

- o II wojnie światowej, w której Żydzi, Polacy, Murzyni, geje, osoby upośledzone fizycznie są znanymi i wysoko cenionymi urzędnikami rzadu nazistowskiego, oczywiście nie należy wykluczać, miksów tych postaci.

ocenił(a) serial na 10
Xenonek

Pan z Ghany reprezentuje UK bo został adoptowany i też dlatego jest żydem.

purpura2

Kolego nie wypowiadaj się w imieniu Wszystkich. Moim zdaniem - dla mnie, film o ludzkich relacjach i skomplikowanej naturze ludzkiej

ocenił(a) serial na 9
Zulia

Tak zgadzam się

purpura2

Oj, chyba nie oglądałeś uważnie...
1. Nie widzę tu żadnego problemu, żeby astronautą została osoba, której małżonek ma zdiagnozowaną bezobjawową wadę.
2. Astronauta z Ghany byl tak naprawdę astronautą z UK - zostal adoptowany jako małe dziecko. Przyjął religię rodziców adopcyjnych.
3. W rzeczywistości serialowej, pokazującej przyszlosc, Chiny nie prowadzą 3 wojny światowej z nikim, tak samo Rosja i Indie. Lot jest zbiorowym projektem kilkaly krajów, nie USA.
4. Dowódca zawiaduje leczeniem szpitalnym nie w czasie "podróży kosmicznej ", tylko przygotowan na Księżycu. Da się zrobić, stamtąd jest 1 sek opóźnienia...
5. Mąż po operacji nie pracuje przez kolejne kilka miesięcy - co najmniej 4 tyg spędza w szpitalu, następne 3.5 miesiąca na oddziale rehabilitacyjnym i w tym czasie nie prowadzi misji, a już z pewnością nie "aktywnie ".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones