PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660697}

Mary i Marta

Mary & Martha
7,2 5 775
ocen
7,2 10 1 5775
Mary i Marta
powrót do forum filmu Mary i Marta

Główna bohaterka wykazywała typową dla krainy hamburgerów ignorancję i bezmyślność - nigdy
nie zafundowałbym własnemu kilku, czy kilkunastoletniemu dzieciakowi 6 miesięcznych wakacji w
środku buszu...Poza malarią na którą zapadają miliony murzyńskich dzieci pozostają jeszcze
jadowite węże, pajaki, skorpiony, dzikie koty, hieny, hipotamy słonie itp. Osobiście nigdy
(podobnie jak ona) bym sobie tego nie wybaczył.
P.S. dziwię jej chłopu że jej za to nie zostawił...
P.S. 2 sam film dobry, naprawdę przyjemnie się ogląda, momentami wyciska łzy z oczu...

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

I właśnie o tym temacie(jak również o malarii) ten film traktuje - o sposobie na życie albo jak robot od rana do wieczora w bezpiecznych autach szkolach przed komputerami- w fazie nudnego bezpieczeństwa lub z przygodami które czasami niestety kończą się tragicznie gdyby jego matka wiedziała coś o malarii jakie są objawy jak sie bronić to pewnie by wrócili cali i zdrowi , w końcu ludzie także wyjeżdzają do Australii gdzie musisz przed wlożeniem buta sprawdzić czy nie siedzi w nim tarantula i tam i w afryce ludzie rodzą dzieci i żyją. Matka zobaczyła że dzieciak sie marnuje przed komputerem i chciała mu zrobić wielką przygodę pomysł sam w sobie godny pochwały jednak wykonanie skończyło się tragicznie - za głęboka woda za mało treningu - głupota, podzielam Twoje zdanie aczkolwiek bez tego nie było by filmu który jest bardzo dobry.

ocenił(a) film na 7
bienioyo

Bez obrazy - ja swojemu dzieciakowi funduję wszystko co się tylko da aby oderwać go od komputera/ipada - zapisałem go do szkoły sportowej - codziennie pływa i ćwiczy gimnastykę, dwa razy w tygodniu ma trening judo (nie karate czy kung fu - bo tam uczą dzieci bicia innych ludzi - tu są przerzuty, podcięcia i zapasy - czytaj siłowa, zdrowa rywalizacja i walka bez robienia krzywdy innym istotom ludzkim) nurkuje z akwalungiem na 4-5 metrów - na razie nie może ukończyć kursu bo ten jest od 10 lat a on ma 8 - ale z moim przyjacielem, który jest instruktorem, przerobił już całość praktyki i sprawia mu to olbrzymią satysfakcję, zaliczył też z nami większość polskich szczytów górskich - tak ale to wszystko jest w moim mniemaniu BEZPIECZNE - nie naraził bym własnego dzieciaka na malarię lub ukąszenie czarnej mamby...

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

o dobrze ze odpisałeś mogę rozwinąć myśl :
po 1 jesteś wspaniałym rodzicem i Twoje dziecko wyrośnie na zdrowego i mądrego człowieka
po 2 ludzie nie mogą się zamartwiać gdy np. zapiszą dziecko na piłkę nożną a ono złamie nogę na meczu i w przekoloryzowany skrajny sposób jest to przedstawione w filmie..że życie jest pełne niebezpieczeństw ale trzeba z nim coś robić kreatywnego. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
bienioyo

Również pozdrawiam ! W piłkę uwielbiałem grać jako dzieciak - ale obecnie mnie ona odpycha - raz że nasza reprezantacja co roku kompromituje nasz kraj - odkąd pamiętam - zawsze "nic się nie stało, naprawdę nic się nie stało", dwa - wkurzają mnie miliony inwestowane w ten sport - bez pokrycia w rezultatach - w moim rodzinnym mieście - "krakówek" sekcja judo czy pływalnia to syf, grzyb i brud, za to stadion odpicowany na błysk, + środowisko kibolskie - demolowanie miasta, tramwajów i autobusów, handel narkotykami, przekleństwa i burdy - w życiu nie zapiszę dzieciaka na piłkę z tych właśnie względów...

ocenił(a) film na 7
RogerVerbalKint

P.S. moim marzeniem jest zaliczenie z małym archa w blue hole (Dahab Egipt) - jęsli ja dożyję i kondycyjnie wytrzymam (aktulanie 43 lata) - chcilbym z nim tam zejść i się wspólnie wynurzyć - niepowtarzalne przeżycie...

RogerVerbalKint

Wszystko bardzo fajnie... W części popieram. Tylko się zastanawiam... Bo piszesz: zafundowałem, zapisałem, moim marzeniem itp. Wszystko pięknie. Ale... gdzie tu dzieciak? Sorki za dygresję i moje może głupie uwagi nie mające żadnego przecież związku z filmem. Tu nie pora na takie dyskusje. Swoją drogą filmu jeszcze nie widziałem, właśnie zasiadam. Po obejrzeniu zapewne tu wrócę i podzielę się uwagami już czyściutko na temat. Pozdro :)

ocenił(a) film na 7
marafi

Po prostu staram podzielić się z nim tym co sam kocham - pokazać mu to co dla mnie cenne - jeśli powie zdecydowanie NIE - O.K. Jego wybór...Myslę że jednak ciężko by ośmiolatek miał skrystalizowane poglądy odnośnie swoich przyszłych pasji...
P.S. nurkowanie i pływanie już uwielbia - jak coś przeskrobał - dostał alternatywę - "szlaban na grę na ipadzie, oglądanie TV lub odwołanie kolejnej lekcji nurkowania i pływania - wybrał szlaban na grę na ipadzie...
P.S, 2 dzięki niemu - namówił mnie, bo koledzy w szkole jeżdżą z rodzicami - polubiłem jazdę na torze gokartowym - jeździmy teraz co sobotę (naturalnie po basenie i rowerze)

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

gdzie ty tam busz vidziales.. movisz o tej hatce zaraz przy plazy ?

moze trohe statystyk.. rocznie na malarie horuje 500milionov ludzi z czego ponad miliard umiera.. viesz jaki to procent ? .z czego viekszosc bo 90% o afrykanskie dzieci.. jak juz policzysz te procenty to pomysl jak te procenty maja sie do tyh zviazanyh z vypadkami na pl drogah -na tvoim miejscu sprzedal bym auto oile jakies masz i ograniczyl do niezbednego minimum vyhodzenie z domu..

a juz lazenie po gorah z dzieckiem to jakis szczyt braku odpoviedzialnosci.. v imie 'rozryvki' ryzykovac tak svoim jak i dziecka zyciem to czysta glupota..

to ze sie boisz pajakov czy vezy niejest rovnoznaczne z tym iz sa bardziej niebezpiecznie anizeli gory -oile vaz czy pajak to pszypadek ktory v viekszosci pszypadkov ominac mozna otyle sviadome -z premedytacja vlazenie na gore to na vlasne zyczenie proszenie sie o nieszczescie..


te dziecko -jak na amerykanskie dziecko pszystalo mialo zapevniony pobyt na jesli nie najvyzszym to vysokim poziomie.. to co zaviodlo to matka -niesviadoma zagrozenia gdyby nie to dziecko pevnie by zylo a filmu by niebylo

co do samego.. ja bym zabral a ja bym niezabral.. kazdy zabiera gdzie hce albo gdzie moze.. jedni na plac zabav inni do zoo a inni do 'pensjonatu' na afrykanskiej ziemi.. gdzie dziecko vozone przez szofera moze sobie ponagryvac filmiki jak i zobaczyc na vlasne oczy to co inne v televizji albo co najvyzej v zoo

ocenił(a) film na 8
iguanaon

milion nie miliard

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones