PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829669}

Jestem matką

I Am Mother
6,4 28 490
ocen
6,4 10 1 28490
Jestem matką
powrót do forum filmu Jestem matką

Ambitne science-fiction, w którym opowieść ważniejsza jest od formy, a ramy gatunkowe to tylko pretekst dla głębszej historii - w tym wypadku o macierzyństwie i trudach wychowania. O buncie wobec autorytetów czy poglądów, które często wpajane nam są od dziecka. Tyle tylko, że fabularnie film niestety sprawia wrażenie płytkiego, brakuje trochę psychologicznego zniuansowania bohaterów, zwroty akcji są przewidywalne. Ostatecznie nic wybitnego, ale warto dać mu szansę:


recenzja: http://kulturacja.pl/2019/06/recenzja-jestem-matka-netflixa/

Recenzje_Simona

Mało to zachęcające.

użytkownik usunięty
Recenzje_Simona

Weź nie strasz potencjalnych widzów, dobra? ;)
Po takim opisie zrezygnował by z oglądanie (nie lubię psycho filmów) a tak sobie obejrzałem i nie żałuje.

Recenzje_Simona

Sam uważam, że szukanie w tym filmie wątków "wpadek macierzyństwa i trudach wychowawczych" jest niczym innym jak szukaniem znaczenia tekstów w lekturach szkolnych... czyli na siłę. Poza tym największy spoiler dostajemy na początku, czyli liczbę dni które minęły i paradoksalnie to pomaga, bo jednak nie wiemy co się dokładnie stało i śledzenie historii jest znacznie ciekawsze. Dlatego jest to dobre sci-fi, bardzo przypomina mi film Moon, który też szczerze polecam.

Stavsky

Naprawdę na siłę? :) nie będę się upierał, ale moim zdaniem cały pierwszy akt jest niczym innym jak właśnie opowieścią o samotnym wychowywaniu dziecka. Im jest starsze, tym bardziej buntuje się wobec przedstawionych zasad i szuka własnych ścieżek. Moon przywołuję w recenzji :)

ocenił(a) film na 8
Recenzje_Simona

Czy na pewno mieliśmy do czynienia z jakimkolwiek buntem? Spoiler alert!!!
Przecież córka wykonywała dokładnie misterny plan matki przewidziany od samego początku, Don Cobb z Incepcji nie powstydziłby się takiego zaimplikowania własnego pomysłu jaki matka zafundowała córce...

ocenił(a) film na 8
Stavsky

Zgadzam się zupełnie. Ten film tylko pozornie ma coś wspólnego z macierzyństwem, tak naprawdę powiedział bym, że jest to przestroga przed sztuczną inteligencją, która pozornie służąc człowiekowi staje się powoli jego największym wrogiem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones