PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829669}

Jestem matką

I Am Mother
6,4 28 490
ocen
6,4 10 1 28490
Jestem matką
powrót do forum filmu Jestem matką

Na początku licznik pokazuje że minął od wyginięcia 1 dzień. Wtedy roboty montują droida Matkę.
Pierwszy zarodek powstał tego samego dnia i miał nr APX01. Dziecko które się na początku urodziło miało nr APX01. Pokazywane jest do momentu aż mówi, że chce mieć i brata i siostrę. Możliwe że dostało wtedy siostrę, ale to już nie jest pokazane.
Później licznik pokazuje 13867 dni od wyginięcia. To daje prawie 38 lat. O tego momentu jest pokazywana bohaterka filmu. Od razu jako nastolatka. Ma nr APX03 (tak wynika z tabliczki jaką dostała na egzaminie).
Po otwarciu kapsuły brakowało trzech zarodków APX03, APX02, APV01. Z archiwum wynikało, że niepowodzeniem zakończyło się życie APX02.
Myślę, że kobieta dobijająca się do drzwi bunkra to właśnie nr APX01. Miałem wcześniej wątpliwości ale teraz jestem pewien, ze to ona. Świadczy o tym poniekąd końcówka, kiedy Matka mówi jej że była celowo oszczędzana. Kobieta mówi też, że droidy podpalały dzieci. Mozliwe, że widziała jak została spalona dziewczynka nr APX02. Możliwe ze właśnie ją dostała jako siostrę. Po tym wydarzeniu uciekła i była obserwowana.
Prawdopodobnie jej spotkanie z bohaterką filmu było od początku zaplanowane przez maszyny. Miał być to rodzaj testu dla APX03 czy nadaje się na opiekunkę dla pozostałych zarodków. Egzamin zdała i od tej pory jest obserwowana przez maszyny z ukrycia.

2222

Dobra teoria ale kilka momentów jest niejasnych
- matka przesłuchuje kobietę, pytając ile jest jeszcze ludzi i potem wbija jej palec w ranę pytając gdzie jest kopalnia. Gdyby życie kobiety było zaplanowane i obserwowane, nie musiała by jej o to pytać,
- kobieta w kontenerze przyznaje córce, że ludzi widziała dawno temu w tunelach, ponadto rysuje ich, może kłamie, tak samo jak mówiła, że żyje w kopalni.
- matka konstruuje coś w rodzaju pluskwy i wkłada do torby kobiety, potem kobieta wyciąga ją z torby w kontenerze i przychodzi do niej robot, czyli wcześniej nie wiedziała gdzie mieszka.

Przesłuchanie i pluskwa wskazują, że roboty nie wiedzą o wszystkich niedobitkach ludzi i kobieta jest jednym z nich.
Z drugiej strony wygląda, jakby pojawienie się kobiety było częścią testu.

jlp

Te pytania były udawane, chodziło o wzbudzenie strachu przed matką by kobieta zabrała "córkę" AI musiała stać się wrogiem zamiast milutkim przyjacielem by ta ucieczka (będąca kolejnym testem) się dokonała.
Ta "pluskwa" to faktycznie niedopatrzenie w scenariuszu, ale jakoś trzeba było widzowi pokazać ze AI ją obserwuje, tak samo migajaca lampka na "pluskwie" sensu nie ma ale jest po to by ogladajacy film zrozumieli co to dokładnie jest (w rzeczywistości APX01 mogła mieć wszyty nadajnik jako dziecko i on zawsze by informował gdzie jest w danej chwili.

ocenił(a) film na 7
2222

Oooo dzięki. Właśnie miałem problem z licznikiem który wskazywał (po szybkim przeliczeniu na kalkulatorze w trakcie filmu) gdzieś 38 lat. Następne ujęcie pokazuje główną bohaterkę nastolatkę i mocno mi się to nie zgadzało.

Brałem pod uwagę, że skoro do 24 godziny są w stanie przyspieszyć czas rozwoju płodu, to być może później lata płyną wolniej i ludzie inaczej się starzeją. Ale rzeczywiście z tymi APX01-03 to by wyjaśniało wszystko.

Natomiast, że Hilary Swank jest APX01 to mi nie do końca siedzi, bo jeśli by tak było i faktycznie na którymś etapie maszyny by ją wypuściły lub by uciekła to przecież znała to laboratorium. Po co miała by wracać? Wydaje mi się że była jakimś randomowym przetrwańcem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones