Rozłąka
powrót do forum 1 sezonu

słabe to

ocenił(a) serial na 3

Napisałem przed chwilką długi komentarz, może przydługi komentarz i mi się skasował - więc tylko powtórzę słabe to

ps.Wierzycie w te bajk,i że Ludzie w ciągu kilkudziesięciu najbliższych lat polecą na 3 letni rejs na Marsa w przeciekającej puszce..... i z takimi jak np z tego serialu? Ja nie ;)

ixxert

Do tego zapomniałeś dodać że kolejny serial netflixa gdzie dowódcą jest kobieta oni na łeb upadli czekam aż w kolejnym będzie homoseksualista. ps jeśli dojdzie naprawdę do misji na marsa dowódcą będzie mężczyzna na 100 %.

PabloEskobar80

https://www.focus.pl/artykul/dowody-nie-klamia-liderzy-plci-zenskiej-naprawde-le piej-radza-sobie-z-pandemia

pa6l1

Kto robił te badania jacy naukowcy zadałeś sobie te pytania . A teraz odpowiedz sobie na pytanie ile wynalazków wynaleźli mężczyźni a ile kobiety kto był pierwszy w kosmosie kto stanął na ksieżycu. Długo nie szukać w ostatniej misji nasa dwóch astronautów to mężczyźni kontrolerem lotu był mężczyzna i próbujesz mi udowodnić że netflix jest obiektywny przecież każdy wie że netflix propaguje feminizm i ruchy lgbt przecież to widać jak na dłoni

PabloEskobar80

Tak, i zapewne nic wspólnego nie ma z tym fakt, że kobiety do niedawna tak na prawdę miały zasadniczo zakaz nabywania wykształcenia, a społeczeństwo było patrialchalne...
Myślisz ze czemu Skłodowska do Francji wyjechała?
To było jedno z pierwszych miejsc w Europie gdzie kobieta mogła zyskać wykształcenie inne niż podstawy i haftowanie...

Przykro mi, ale poziom twojego wywodu jest na poziomie Korwina - czyli żadnym.
Kobiety nie ustępują mężczyznom absolutnie niczym na tle intelektualnym, i to nie jest kwestia feminizmu, bo też jestem mężczyzną, tylko takie są po prostu fakty.
Chyba, że masz coś na poparcie swoich twierdzeń.
To znaczy coś więcej, niż twoja opinia ;)
Na przykład niepodważalny dowód naukowy.

PabloEskobar80

Kiedyś kobiety nie miały takich praw jak teraz więc nie do końca miały możliwość pozyskiwania wiedzy tak samo jak mężczyźni. Pani Kapitan sama mówi w pierwszym odcinku, że ma dość feministycznego pieprzenia.

pa6l1

Zresztą pomijając ten spór sam serial jest mega słaby jak większość od netflixa ostatnimi czasy czas chyba skończyć z subskrypcją dla takiej miernoty

ixxert

Ufff.... nie jestem jedyna .... co za gniot !!

ixxert

Serial ssie, pomijając dywagacje, czy rejs na Marsa jest wykonalny.
Strasznie słabo nakręcono sceny w przestrzeni kosmicznej, widać, że aktorzy wiszą na linkach. Rozmowy Ziemia-rakieta nie mają żadnego opóźnienia, co jest kompletną bzdurą (światło potrzebuje mniej więcej 1,5 sekundy, żeby dolecieć na Księżyc).
Załoga jest totalnie niezgrana i wykonuje absurdalnie głupie manewry - przecież załogantom robi się testy psychologiczne, nie wysłano by na wspólny rejs ludzi, którzy się nie znoszą. To by zagrażało powodzeniu misji od samego początku.
Rzeczy niedorzecznych i błędów technicznych jest więcej, a wisienką na torcie jest Matt Logan ruszający stopą w drugim odcinku (17:30), chociaż podobno jest sparaliżowany od pasa w dół.
Podsumowując: scenariusz jest głupi, a wykonanie tandetne.

ocenił(a) serial na 7
gulaszzmakaronem

Ocenianie filmu Sci-Fi przez pryzmat naukowy jest totalnym bezsensem xD chyba każdy wie, że dużo rzeczy tu jest uproszczonych ale kto by chciał oglądać serial, w którym bohaterowie rozmawiają z opóźnieniem? xD Sci-fi to jest fantastyka naukowa, a nie produkcja naukowa, więc trzeba być totalnym ignorantem, żeby oceniać produkcję przez taki pryzmat. No ale malkontenci byli, są i będą :D

Effx03

Pierdu, pierdu. To nie jest fantastyka w rodzaju Star Treka czy Gwiezdnych Wojen, których akcja rozgrywa się w innej rzeczywistości czy dalekiej przyszłości, tylko dramat SF podobny w założeniu do Grawitacji, Marsjanina, Apollo 13 czy Ad Astry. Jeśli akcja dzieje się w naszej rzeczywistości, to mam prawo wymagać podstawowej zgodności z prawami fizyki i tym, jak naprawdę wyglądają wyprawy kosmiczne. Litości, stać ich było na konsultanta z NASA czy SpaceX, a już na pewno z Roskosmosu. Nawet pomijając nienaukowość serialu, to scenariusz jest strasznie nudny i wtórny. Wszystko to już gdzieś widzieliśmy w znacznie ciekawszej wersji.
BTW jak skomentujesz Matta Logana ruszającego stopą w drugim odcinku? Albo młotek odlatujący w przestrzeń kosmiczną? Astronauci mają narzędzia przypięte linkami, żeby właśnie nie latały - wszystko musi być przypięte, i wie to każdy średnio zorientowany człowiek.

ixxert

Pomijając już poprawność polityczną netflixa to naprawdę nie mogę przetrawic załogi, która nie nadaje się na ten lot od samego początku (jakby wybrali pierwszych z ulicy). Kolejne to niepotrzebne ryzykowne działania nieuzasadnione działania. Po dwoch i kawałku trzeciego odcinka nie mam ochoty dalej oglądać... Nie polecam.

ocenił(a) serial na 3
puzzel1982

ja zrezygnowałem po 2 odcinkach. Czytam teraz komentarze i widzę że niczego wartego uwagi nie straciłem. --PS zasadniczo lubię tą aktorke - grającą kapitan - ale Ona raczej do komedii romantycznych ;) tutaj zupełnie się nie nadaje, chyba, że właśnie jako kapitan nieudacznice..
A ten obleśny Rusek, w każdym amerykanśkim filmie/ serialu gdzie potrzebują Ruska to też musi być ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones