PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236147}

Wolność słowa

Freedom Writers
7,6 27 837
ocen
7,6 10 1 27837
Wolność słowa
powrót do forum filmu Wolność słowa

Choć to wszystko już mieliśmy wcześniej. Te same problemy co w "Młodzi Gniewni", tylko
dzieciaki trochę młodsze. Mocno podkoloryzowali moim zdaniem tą całą sprawę z wojnami między rasowymi dzieci, ale rozumiem, że na potrzeby filmu było to koniecznie.

Ode mnie 6/10, czyli niezły, lecz szału na pewno nie robi.

ocenił(a) film na 6
marcin261287

racja, film bez rewelacji ale nie mozna powiedzieć ze słaby , wg mnie film kierowany dla gimbla ,podejrzewam ze wtedy podobal mi sie znacznie bardziej ,zgadza się filmy w takiej tematycie juz mielismy lecz ta na podstawie ksiązki i to podwyzszy moja ocene jak rowniez ocene zwiekszy głowna aktorka ,nie moglem od niej oderwac oczu ,juz po raz kolejny w kolejnym jej filmie

mateO_cs

Swank wypadła poprawnie, ale bez rewelacji. Zabrakło mi trochę charyzmy w tej roli. Praktycznie przez cały film miała ten jeden zmartwiony wyraz twarzy. Lubię tą aktorkę, ale uważam, że wypadła średnio w tej roli.
Znacznie bardziej podobała mi się Pfeiffer.

ocenił(a) film na 6
marcin261287

masz racje ale jakoś zawsze mnie przyciąga

ocenił(a) film na 6
mateO_cs

Dałabym 7 na 10 gdyby nie to że to zgapa od Młodych Gniewnych

SnapeForever

Jaka zgapa? To film na podstawie prawdziwych wydarzeń. Młodzi Gniewni to jest fikcja.

marcin261287

Młodzi gniewni też oparty jest na faktach

ocenił(a) film na 8
marcin261287

Nie wiem, czy podkoloryzowali wojnę na tle rasowym. Znam kogoś, kto był w USA 5 lat, a dokładnie w Chicago. Opowiadał co nieco właśnie o wojnach gangów i o tym, co dzieje się w niektórych szkołach i brzmiało to podobnie do fabuły tego filmu. Sam stwierdził, że nigdy by nie uwierzył, gdyby nie zobaczył tego na własne oczy. Podobno w niektórych szkołach dzieciaki nie wychodzą na boisko, bo gangi potrafią przekradać się w nocy na teren szkoły i ukrywać broń gdzieś na zewnątrz, więc kiedy uczniowie wyjdą na boisko, to nagle w ich rękach znajduje się broń i zaczynają walczyć zamiast uprawiać sport. Inicjacją w gangu jest włamanie do losowo wybranego domu i zabicie kogoś. Tak słyszałem.

kinomanpl

Czarni to zapoczatkowali, nawet teraz biale gangi to mniejszosc, a jak juz sa, to musza sie bronic przed latynosami, czarnymi, nie jestem rasista, ale to nie biali strzelaja sie na ulicy z automatow.

ocenił(a) film na 8
Pawlovsky

A czarni tej broni nie produkują. Ktoś ją wytwarza i im sprzedaje, a oni robią z niej taki a nie inny użytek. W całej tej sprawie raczej nie ma rasy lepszej i gorszej. Są tylko bandyci (do tej kategorii zaliczam również tych, którzy handlują bronią i zarabiają kasę na sprzedawaniu jej gangom) i ludzie, którzy chcą uczciwie żyć. Co drudzy mają taki problem, że mimo wszelkich starań mogą stać się ofiarami bandytów. Zwłaszcza, jeśli mieszkają w niewłaściwej dzielnicy.

kinomanpl

Co z tego ze jej nie produkuja, jesli to oni z niej zabijaja? Czarnych w USA kilkakrotnie czesciej skazuje sie na smierc na bialych a stanowia 15% spoleczenstwa. Wiekszosc slumsow to oni zamieszkuja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones