PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660697}

Mary i Marta

Mary & Martha
7,2 5 775
ocen
7,2 10 1 5775
Mary i Marta
powrót do forum filmu Mary i Marta

Mama Madzi mogłaby się wiele nauczyć od głównej bohaterki jak wykończyć dzieciaka i nie
ponieść za to konsekwencji zapisanych w prawie karnym. Wystarczy wywieźć do Afryki i
potrzymać na świeżym powietrzu. Film jest tak idiotyczny od samego początku do napisów
końcowych, że aż denerwuje swoim przekazem. Bo oto matka idiotka wywozi syna na pół roku
do Afryki, syn umiera na malarię, matka zwala winę na własnego ojca, który ją w młodości
opuścił co spowodowało, że ona chciała być z synem all the time ale ostatecznie ciągle
podkreśla, że to jednak ona jest winna. Ciągnie się to niemiłosiernie i tylko brak wiary, że to się
może tak dziać do końca filmu powoduje, że człowiek doczeka się listy płac. Końcówka jest nie
do obejrzenia dla każdego, kto ma choćby ze trzy szare komórki pod czaszką pozwalające
relatywnie obiektywnie oceniać rzeczywistość. Typowa amerykańska propagandówa z
pomieszaniem Ally McBeal, filmów patriotycznych i produkcji o umierających na raka dzieciach.
Niestrawne. Jednak film może się podobać intelektualnym kucharkom, członkom wszelkich
związków zawodowych czy socjalistycznych partii. Po prostu każdemu komu obcy jest proces
używania mózgu.

Janekkowalski2011

Zgadzam sie z Toba ,niestrawny byl ten film dla mnie . Wszystko genialnie napisales ,wiec nie bede sie silic ,poniewaz lepiej tego bym nie ujela. Jedyne co moge napisac to nie kupilam tej historii kompletnie, tylko czekalam na koniec .

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

ty zapevne svego dziecka to i do sasiedniego miasta bys niezabral.. przeciez tyle vypadkov teraz na drogah..
ty zapevne dniami i nocami uzyvasz svego mozgu do obmyslania jak tu do niezbednego minimum ograniczyc ryzyko vypadku svego dziecko ktore przeciez kazdego dnia narazone jest na tyleeee niebezpieczenstv..

ocenił(a) film na 6
iguanaon

A czemu tu zamiast dac jakies konkretne argumenty przeczace tezie i zdaniu Janekkowal...zaczynasz go obrazac...
Wez sie ! :)

@Janekkowal - Tez mialem podobne wrazenia... film slaby

ocenił(a) film na 8
llcoolm

bo to tezy z dupy vzietevyciagniete ;) przeciez mamusia madzi vcale do afryki niemusiala by dziecka vyvozic.. v pl lasah mamy jadovitego veza -co pravda vyboru niema ale jednak i jak by sie postarala to i na jakiegos trafila.. mamy tez np kleszcze..

ktos kto sugeruje iz matka idiotka bo vziela sve dziecko do afryki przez co umarlo to ktos pozbaviony viekszej vyobrazni.. na kogos takiego szkoda czasu na argumenty ;)


sam sie vejz zamiast stavac v obranie biednyh pokszyvdzonyh zrob cos pozytecznego ;)

ocenił(a) film na 1
iguanaon

Popisałbym z Tobą o logice ale masz przedziwną manierę pisania nowomową, która mnie męczy. Nie chce mi się tłumaczyć tego co piszesz najpierw na polski. Jak się nauczysz stosować naszą piękną, polską mowę to jest szansa, że zachce mi się dogłębnie przeanalizować co piszesz. W tej chwili życzę wielu chwil szczęścia podczas oglądania tak wybitnych produkcji jak "Mary & Martha" czy innych fantastycznych produkcji dla intelektualnych kucharek.

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

niema takovej potrzeby ;) ..nieh sie inni mecza ;)

iguanaon

Mecza sie osoby czatajac to co Ty wypisujesz iguanaon - napraw sobie klawiature ,a potem sie udzielaj na forum .

ocenił(a) film na 8
gonia68

jesli mecza to tyh z mniej elastycznym umyslem ;) ..viez badz nie ale nie vszyscy maja problem z odbiorem malo tego ci co nieprzedkladaja formy ponad tresc zazvyczaj maja viecej do poviedzenia ..jesli nie odpoviada ci forma -odmienna od tej vpojonej ci za mlodu to niemecz sie juz ani hvili dluzej i poszukaj czegos ci pszystepniejszego ;) a moje vypociny omijaj szerokim lukiem ;)

klaviatura vpelnispravna zatem ani tu vspolczucie ani zalenie niepotrzebne

ocenił(a) film na 1
iguanaon

Właśnie na tym polega problem, że chcemy omijać Twoje wypociny szerokim łukiem. Ale się nie da bo rzygasz tymi Twoimi wypocinami na publicznym forum. Dlatego jeśli pozostaniesz ze swoją debilną nowomową w swoim szpitalnym świecie to i Ty będziesz szczęśliwy i my będziemy zadowoleni.

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

tylko vidzisz.. to nie moj a tvoj problem ;) i to nie ja a ty musisz sobie z nim poradzic ;) ..a jak niedasz rady sam to moze jakis psyhoterapeuta ci pomoze ;)

ocenił(a) film na 1
iguanaon

Widzisz baranie jak to szybko działa ;-) Trochę konstruktywnej krytyki i mogłeś napisać coś co można odczytać! I o to chodzi! Dobrze, że potrafisz wziąć opinię mądrych ludzi do siebie i zmienić tę debilną nowomowę w mowę zrozumiałą przez mieszkańców tego kraju. Fajnie, że zrozumiałeś, że te Twoje wypociny są idiotycznie formułowane i posłuchałeś mojej światłej rady, żeby nauczyć się pisać w miarę po polsku. Gratuluję pokonania kolejnej przeszkody na drodze Twojej edukacji - dziękować mi nie musisz - zrobiłem to pro publico bono :-)

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

oj baranku bozy ;] ..czyzby muzg ci sie przyzvyczail do formy innej od tej ci vpojonej przez co przestales 'vidziec' -dostrzegac to co cie tak uvieralo ;] ..to dobze -to moze bo nie musi oznaczac iz masz vieksza tolerancje na odstepstva od norm i zasad ci vpojonyh ;) ta jak to movisz debilna novomoda vcale niejest taka nova bo v moim przypadku ma juz z 10 lat ;)
gdzie byla ta konstruktyvna krytyka jak i opinie tyh vszystkih madryh ludzi ;] ..bo hyba nie tam gdzie barany vymiociny czy vypociny..
oj baranku baranku mova tak moja jak i tvoja zrozumiala dla nas vszystkih bo to vciaz ta sama mova gdyby bylo inaczej niebylbys vstanie mi odpisyvac ;) ..a ze razi cie odstepsvo od tego co ci vpojono.. a moze juz nierazi ;] to zupelnie inna kvestia
misiu pysiu specjalnie dla ciebie od jakihs 10lat 'vmiare po polsku' ;)

i niemecz sie juz duzej.. no hyba ze zeczyviscie przestales dostrzegac roznice ;] tylko ze navet vtedy niesadze bys mial cos ciekavego do poviedzenia.. pisz lepiej o tej svojej logice do tyh z podobna tak bys cie sie vzajemnie mogli vspierac i doceniac ;)


ocenił(a) film na 1
iguanaon

Nie pisz już więcej debilu bez szkoły.

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

ciebie musieli uczyc v specjalnej bo cos ci nervy puszczaja misiu pysiu ;)

ocenił(a) film na 1
iguanaon

Twoja wiedza o ludzkiej psychice jest tak samo imponująca jak umiejętność używania języka polskiego. W jednym i drugim przypadku żyjesz w nieświadomości własnych braków i własnej śmieszności.

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

i to vszystko vyczytales z tyh paru zdan.. ty to musisz byc dopiero psyholog albo psyhopata ;] ..normalnie rozszyfrovales mnie.. przejzales na vylot tym jakze przeniklivym umyslem..
i to vszystko pisze ktos kto movi ze bohaterka filmu vziela sve dziecie do afryki by je vykonczyc..
pozal sie boze ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones